Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

InstalWOLF

offlineinstalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
4352 odwiedzin | wpisów: 5, komentarzy: 12, artykułów: 2, obserwuje: 2
 

Dotacje do OŹE w domach jednorodzinnych

autor: instalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Od dnia wczorajszego tj 26.03.,2014 można składać wnioski o dotacje instalacji :

- Pompy ciepła

- Wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

- Fotowoltaiki

Nasza firma świadczy usługi związane z dostawą oraz montażem w/w instalacji a także pomagamy przy wypełnianiu wniosków. Dotacja dotyczy całego woj. małopolskiego.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu biuro@instalwolf.pl

Pozdrawiam

www.instalwolf.pl

 

 


Komentarze (1)
autor:instalwolf  dodano: 2014-03-30 | 23:48:45
Posiadamy już wnioski, które są niezbędne do uzyskania dofinansowania. Zapraszamy do kontaktu. biuro@instalwolf.pl www.instalwolf.pl

Rekuperacja, wentylacja mechaniczna

autor: instalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Decydując się na budowę domu każdy z nas stoi przed pytaniem jaką instalacje wentylacji wybrać : mechaniczną z odzyskiem ciepła czy może grawitacyjną, która tradycyjnie stosowana była w starym budownictwie. Decyzja według mojej oceny jest prosta: Jeżeli chcesz mieć budynek oszczędny, a przy tym chcesz mieć zdrowe świeże powietrze w domu to wybierz wentylację mechaniczną i nie chodzi tutaj modę!!! Po prostu, budynki które uchodzą za oszczędne posiadają bardzo dużą szczelność przez co wentylacja grawitacyjna nie działa właściwie. Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej będziesz miał zagwarantowaną wymianę powietrza w całym domu.

Jeżeli już podjęliście decyzje i wybór padł na rekuperacje to gratuluje wyboru!!! ale niestety to dopiero początek trudnych decyzji... Jeżeli chodzi o wybór urządzenia będącego sercem instalacji (rekuperatora), to na Polskim rynku jest dostępna cała masa produktów i wybór na pewno nie będzie należał do łatwych. W zależności od budżetu jaki możecie poświęcić na ten cel, mamy do wyboru urządzenia "Made in China" oraz wielu innych europejskich producentów. Zasada działania większości rekuperatorów jest podobna, ponieważ cały odzysk ciepła opiera się o wymiennik przeciwprądowy. Nie liczni producenci decydują się na zastosowanie w tego typu urządzeniach wymienników obrotowych. Przy wyborze rekuperatora głównie należy zwrócić uwagę na :

- powierzchnię wymiennika- im większa tym będziemy mieli bardziej sprawnie działające urządzenie,

- rodzaj zastosowanych wentylatorów (AC czy DC)- stałoprądowe czyli DC są oszczędniejsze,

- rodzaj oraz cenę filtrów, ponieważ to one głównie generują najwyższe koszty obsługi instalacji (nie polecam filtrów kieszeniowych).

Kolejnym trudnym wyborem będzie z jakiego materiału wykonać rozprowadzenie powietrza. Tutaj jak zwykle zdania są podzielone... Prawda jest taka, że każdy system posiada swoje plusy i minusy... Decydując się na system z rur Spiro musimy pamiętać o wykonaniu dobrej izolacji kanałów wentylacyjnych. Jest ona niezbędna w celu ograniczenia strat ciepła a także pełni ona funkcję wyciszenia instalacji. Przy tego rodzaju dystrybucji powietrza mamy niestety do wykonania sporo zabudów instalacji, przez co nasz system zdecydowanie się podraża o prace budowlane (zabudowę instalacji płytami G-K). Dodatkowo instalacja jest zdecydowanie głośniejsza. Alternatywą dla rur Spiro są rury z PE-HD, które posiadają warstwę antystatyczną, a także warstwę drobin srebra, która pełnią funkcję antybakteryjną. Dodatkowo instalacja po wykonaniu wylewek jest praktycznie niewidoczna i nie generująca dodatkowych zabudów.

Wszystkie powyższe wybory i przemyślenia jednak nie gwarantują całkowitego sukcesu. Bardzo dużo zależy od naszego wykonawcy tej instalacji… Jeżeli trafimy na Pana copotrafi dom wybudować, okno wstawić i jeszcze wentylacje zrobić to może się okazać, że instalacja nie będzie prawidłowo pracowała. Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej to nie jest tylko ułożenie rur i podłączeniu rekuperatora.

Poniżej kilka punktów, które mam nadzieje będą pomocne przy wyborze wykonawcy:

  1. Na początku radzę zapytać naszego instalatora o referencje, bo jeżeli pojawią się jakieś wymówki to od razu radzę szukać innego wykonawcy. Radzę wybrać firmę z zapleczem inżynierskim oraz dużym doświadczeniem.
  2. Aby mieć pewność poprawnie działającej instalacji prace należy rozpocząć od wykonania projektu!!! Projekt powinien być wykonany przez osobę ze stosownymi uprawnieniami w programie służącym do projektowania tej instalacji, a nie jak spotkałem się ostatnio na budowie narysowany na podkładzie budowlanym jedną kreską w programie o nazwie PAINT!!! smileyJeżeli takiego mamy wykonawcę to finał może być tylko jeden. Zalecam aby projekt wykonała firma, która będzie również wykonywała instalację. W przypadku problemów będzie tylko jeden winny.
  3. Koleją ważną sprawą jest uzyskanie od wykonawcy gwarancji na piśmie na działanie układu zgodnie z założeniami projektowymi.
  4. Nie wybieraj najtańszej oferty bo zgodnie z powiedzeniem „Co tanie to drogie”. Żaden wykonawca nie dołoży Ci do instalacji tylko po prostu zastosuje materiały gorszej jakości.

Mam nadzieje, że powyższe informację będą dla Was pomocne. Jak będzie miał ktoś jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich budujących i nie tylko smiley

www.instalwolf.pl


Rodzaje systemów grzewczych

autor: instalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Budując dom każdy z Nas zastanawia się CZYM OGRZAĆ DOM. Możliwości jest wiele, jednak nie zawsze na Naszym terenie dostępne są wszystkie rodzaje mediów. Od dostępności mediów i podjętego wyboru co do rodzaju sposbu ogrzewania zależą koszty utrzymania domu, które stanowią zazwyczaj około 70% wszystkich wydatków. Jest więc o co walczyć.

Dostępne rodzaje mediów na rynku:blog budowlany - mojabudowa.pl

Gaz ziemny – jest jednym z wygodniejszych w eksploatacji źródłem energii do ogrzewania domu. Najczęściej nie jest dostępny na nowo budowanych osiedlach po za miastami. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,20 zł/KWh. 

Gaz płynny – jest przechowywany w zbiorniku zazwyczaj dzierżawionym od dystrybutora. Zbiornik powinien być umieszczony na naszej działce, na której powinniśmy zapewnić swobodny dojazd cysternie, która będzie uzupełniała nam zapsay gazu. Ten ordzaj paliwa nie należy do najtańszych, a jego cena zależy głównie od “widzi mi się”  lokalnego dystrybutora. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,40 zł/KWh. 

Olej opałowy – podobnie  jak poprzednik musi być przechowywany na terenie naszej działki w zbiorniku dzierżawionym od lokalnego dostawcy. Cechuje się mniejszym zagrożeniem wybuchowym niż poprzednik. Cena również mocno zależna jest od lokalnego dystrybutora. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,20 zł/KWh.

Energia elektryczna – jest najbardziej dostępnym źródłem energii, jednak odstrasza inwestorów wysokimi kosztami. Dla domów nisko energetycznych wybierana do zasilania pieców akumulacyjnych gdzie koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej w I taryfie wynosi 0,44 a w II 0,25 zł/KWh. W przypadku pompy ciepła wygląda to znacznie korzystniej i koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej wynosi około 0,10 zł/KWh.

Węgiel – najbardziej ekonomiczny. Żaden opał nie jest wstanie z nim konkurować zwłaszcza na Śląsku. Korzystanie z niego jest jednak obarczone kilkoma niedogodnościami – transport, składowanie, czyszczenie popiołu, nadzór procesu spalania. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,08 – 0,11 zł/KWh. 

Groszek – jest rodzajem węgla kamiennego. Charakteryzuje się niską zawartością siarki i małą ilością wody oraz substancji niepalnych. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,12 zł/KWh. 

Drewno - najbardziej popularny materiał do spalania w kominkach oraz kotłach na tzw holz-gaz (gaz drzewny). Drzewo musi być wysezonowane, osuszone. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,11 zł/KWh. Niedogodnością jest konieczność dokładania drewna do kominka.

Pelety – to rodzaj opału produkowany z odpadów drzewa, słomy zbóż oraz specjalnie hodowanych wysokoenergetycznych roślin. Wartość opałowa peletu porównywalna jest z miałem węglowym, jednak uzyskujemy około 10 – 30 razy mniej popiołu dzięki czemu opróżnianie z odpadów spalania dokonywane są znacznie rzadziej. Orientacyjny koszt uzyskania 1 KWh energii cieplnej 0,21 zł/KWh. 

źródło: www.odomach.pl

Warto jednak zwrócić uwagę na ukryte koszty instalacji opartej o kotły c.o., na które większość z Nas nie zwraca uwagi przy budowie domu: 

  • zakup i transport surowca,
  • utylizacja powstałych odpadów
  • miejsce na składowanie odpadów
  • czyszczenie oraz konserwacja pieca
  • dodatkowe koszty energii elektrycznej związanej z pracą pomp obiegowych, podajnika, dmuchawy czy sterownika,

oraz nasz cenny czas, który musimy przeznaczać na kontrolowanie paleniska, sprzątanie i przeglądy kotłów.

 

„Zapomnij o byciu palaczem we własnym domu !!! ”

Gruntowe pompy ciepła Fonko zagwarantują ci ciepło w mroźną zimę oraz ciepłą wodę użytkową w lecie. 
Gwarantujemy wysoką sprawność układu i nieoceniony komfort w użytkowaniu.
Termoizolacja, rekuperacja czy energooszczędny system grzewczy dzięki pompie ciepła to niezbędne elementy domu taniego w eksploatacji.

Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Ciebie 
ponieważ
pompa ciepła pracuje zarówno w dzień, jak i w nocy bez potrzeby zapewniania ciągłych dostaw paliwa. Istotny dla efektywności pompy ciepła jest argument, że aby dostarczyć do budynku 1kWh energii potrzebujemy z sieci elektrycznej pobrać jedynie 25 % tej wartości, a więc 250 Wh, natomiast pozostałe 750Wh pobieramy z gruntu z darmowych odnawialnych źródeł energii.


 
Pow. użytkowa: 81.8 m²
Pow. użytkowa: 124.8 m²
Pow. użytkowa: 141.7 m²
Pow. użytkowa: 98.1 m²