Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

InstalWOLF

offlineinstalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
4374 odwiedzin | wpisów: 5, komentarzy: 12, artykułów: 2, obserwuje: 2

Ogrzewanie podłogowe- obalamy mity

autor: instalwolf blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Budując dom, każdy z nas musi podjąć decyzję jaki system ogrzewania wybrać. W zależności od tego jakie są nasze oczekiwania od instalacji możemy wybrać, ogrzewanie grzejnikowe, powietrze, promiennikowe lub ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybieranym systemem grzewczym w nowo budowanych budynkach. Aby jednak wykonać je w prawidłowy sposób należy przestrzegać kilku zasad. Gdy instalacja wykonana jest zgodnie z nikt na pewno nie będzie rozczarowany ta instalacją a wręcz przeciwnie. System ogrzewania podłogowego posiada wiele zalet, przykładowo:

- wykorzystuje on energię w bardziej efektywny sposób niż tradycyjne grzejnikowe systemy ogrzewania (dzięki możliwości obniżenia temperatury wody w instalacji),

- daje nam równomierny rozkład temperatur w całym pomieszczeniu a nie tylko w okolicach grzejnika,

- dzięki małym różnicom temperatur między powierzchnią grzewczą a temperatura w pomieszczeniu nie występuje unoszenie się kurzu (idealne rozwiązanie dla alergików)

- nie powoduje problemów z ustawnością w danym pomieszczeniu (nie mamy grzejnika na ścianie, którego nie wolno nam zastawić)

- jest idealne zgodne z krzywa rozkładu temperatur przedstawioną poniżej

Wykres


ilustracja pochodzi z www.przepisnadom.pl

Najlepszym źródłem zasilania ogrzewania podłogowego jest pompa ciepła lub kocioł gazowy kondensacyjny. Przy doborze źródła zasilania należy pamiętać że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe i utrzymywanie parametru choćby 60 st. C (jak to jest w kotłach węglowych) nie jest możliwe. Jeżeli ktoś decydując się na ogrzewanie podłogowe w kotłowni zainstaluje piec stało paleniskowy choćby na „ekogroszek” i nie wykona prawidłowo układu mieszającego w instalacji C.O. wówczas będzie wypisywał i opowiadał bajki o unoszeniu się kosmicznych ilości kurzu oraz o „duszności” przy zastosowaniu podłogówki w sypialni. Dodatkowo między bajki można włożyć informację o puchnących nogach oraz braku możliwości wykonania instalacji ogrzewania podłogowego u ludzi mających problemy z krążeniem.

Reasumując, ogrzewanie podłogowe tak ale tylko wykonane zgodnie zasadami i dokumentacją.


Komentarze (4)
autor:madera1m  dodano: 2014-11-25 | 13:28:15
Podpisuję się pod każdym słowem :)
autor:ekodom  dodano: 2014-11-25 | 20:24:21
Też uważam, że ogrzewanie podłogowe to najlepszy system .Osobiście znam się na oknach Jednak mam pytanie Co sądzisz o zastosowaniu jako izolacji pod ogrzewanie masy na bazie aerogelu odbijającego ciepło .
Osobiście używam tego do izolacji glifów w ciepłym montażu stolarki i działa super .
Zerknij tylko 1mm tego czegoś = 7-10 cm styropianu i odbija ciepło ( sprawdzałem i działa ) .Czy to może zwiększyć efektywność ogrzewania podłogowego wg Ciebie ?

tu zobacz .

www.izolacje-docieplenia.pl
autor:instalwolf  dodano: 2014-11-25 | 20:59:05
Ekodom, poczytałem chwile o tym materiale Aerogel i muszę powiedzieć, że produkt wydaje się naprawdę mocno interesujący. Faktycznie opór cieplny ma niesamowity. Jutro zapoznam się bardziej z tym produktem bo szczerze nigdy wcześniej o tym nie słyszałem.
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2014-11-30 | 14:09:55
a jakie jest optymalne ustawienie w układzie mieszanym?

gdy w większości jest podłogówka, ale w niektórych pomieszczeniach są też grzejniki
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja